0 online
Wielkość czcionki

Zgodność ze standardami

Serwis www.zdrowie.lodzkie.pl jest zgodny z wytycznymi projektowymi organizacji W3C (World Wide Web Consortium). Został zaprojektowany w oparciu o kaskadowe arkusze stylów oraz warstwy. Pozwala to na poprawne wyświetlanie serwisu niezależnie od platformy sprzętowej i programowej.

Serwis w momencie zaprojektowania i wdrożenia uzyskał zgodność ze standardami:

CSS w wersji 2.1 oraz 3.0

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!

XHTML 1.0 Strict

Valid XHTML 1.0 Strict

Section 508

Jest to fragment nowelizujący federalny akt Kongresu Stanów Zjednoczonych "The Rehabilitation Act (29 U.S.C. 794d)", który reguluje i gwarantuje prawa osób niepełnosprawnych. Jego polskim odpowiednikiem jest Karta Praw Osób Niepełnosprawnych. Walidację można przeprowadzić na tej: stronie

WCAG

WCAG (od ang. Web Content Accessibility Guidelines) - Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych: zbiór dokumentów opublikowany przez WAI (Web Accessibility Initiative) - inicjatywę W3C mającą na celu zwiększenie szeroko rozumianej dostępności stron WWW. Normy WCAG oparte są na trzech poziomach.

Serwis jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi dostępności. Uzyskano zgodność na poziomie WAI-A. Zgodność można potwierdzić za pomocą darmowego walidatora Cynthia pod tym adresem

Ułatwienia dostępu

Serwis dostarcza szereg funkcji ułatwiających dostęp tj.:

  • Powiększanie i zmniejszanie czcionki (dla osób niedowidzących),
  • Skróty klawiaturowe (aby w pełni korzystać z serwisu przy pomocy klawiatury),
  • Wersja tekstowa,
  • Wersja z wysokim kontrastem (dla osób z wadami wzroku),
  • kanały RSS (pozwalające na wygodny dostęp do najważniejszych informacji z serwisu, które można wyświetlać w programie pocztowym, na pulpicie czy w specjalnym czytniku.
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www