0 online
Text size

Większa szansa na szczęście

Większa szansa na szczęście

Zgodnie z zapowiedzią marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podpisał porozumienie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na dofinansowanie leczenia bezpłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

W wydarzeniu uczestniczył dyrektor ICZMP prof. Maciej Banach. – Podpisując to porozumienie dajemy ludziom szansę na szczęście – mówił marszałek Schreiber.
 
Do Instytutu popłynie w sumie trzy miliony złotych. Milion to wsparcie pochodzące z budżetu województwa, milion – z ministerstwa zdrowia, blisko milion zabezpiecza ICZMP.
Dzięki temu w Klinice Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu oraz Diagnostyki Leczenia Niepłodności rozbudowany zostanie działający od roku kompleksowy program leczenia niepłodności dla par. Opiera się on na ścisłej współpracy lekarzy różnych specjalizacji związanych z medycyną rozrodu, m.in.: andrologami, genetykami, endokrynologami, immunologami, którzy dokładnie badają, a w razie potrzeby leczą zarówno mężczyznę, jak i kobietę starających się o dziecko.
 
- Wiele problemów zdrowotnych utrudniających zajście w ciążę można skutecznie leczyć ambulatoryjnie poprzez zabiegi operacyjne, farmakologię oraz pomoc psychologiczną. Proszę pamiętać, że nawet 80 procent par, które dotyka problem niepłodności, może go rozwiązać właśnie dzięki kompleksowemu programowi leczenia bezpłodności – mówił minister Łukasz Szumowski.
 
Wysoką skuteczność już prowadzonej diagnostyki i leczeni potwierdza dyrektor Maciej Banach: - Na 400 objętych pomocą par, od 39 mamy potwierdzoną informację o ciąży. Kiedy jechałem na tę konferencję dowiedziałem się o czterdziestej. Ponadto u ok. 20 par usunęliśmy przyczynę bezpłodności i teraz czekamy na ciąg dalszy – czyli wiadomość o potomstwie – dodał prof. Banach.
- Proszę pamiętać, że usunięcie przyczyny niepłodności daje szansę nie tylko na jedno, ale i więcej dzieci – podkreślił marszałek Grzegorz Schreiber.
 
Jak dostać się na badania i leczenie? – Wystarczy telefon do kliniki i umówienie się na pierwszą wizytę – zapewnia minister Szumowski. – Niepotrzebne jest żadne skierowanie.
Dyrektor Banach podkreślił, że dzięki porozumieniu o dofinansowaniu diagnostyką i leczeniem objęta będzie każda para, która zgłosi się do kliniki.

Konferencję, podczas której podpisane zostało porozumienie, poprzedziła chwila ciszy w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego.

jg/gs

Źródło: www.lodzkie.pl

Your rating: None Average: 5 (1 vote)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www