1 online
Text size

Festiwal "Muzyka Ku Górze"

Festiwal "Muzyka Ku Górze"

„Bo jak nie my, to kto?” - tak zaśpiewa w najbliższą sobotę, 30 sierpnia nad skierniewickim zalewem „Zadębie” popularny piosenkarz MROZU. W festiwalu bierze również udział Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach, Sanepid i Stowarzyszenie „Amazonka”.

Impreza nad zalewem przy ul. Konwaliowej rozpocznie się od godz. 16:00. Festiwal będzie połączony ze Sportowym Piknikiem Rodzinnym. W programie m.in.: maraton pływacki, strefa bezpieczeństwa, symulator WRC, sportowe gry i zabawy na lądzie i wodzie, znakowanie rowerów, dmuchany plac zabaw, konkursy z nagrodami. Od 20:00 zaplanowany jest koncert gwiazdy – wystąpi Mrozu.

W festiwalu bierze udział również Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach wspólnie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i skierniewickimi amazonkami. Pielęgniarki będą prowadziły bezpłatne badania ciśnienia krwi i poziomu cukru. Dostępne będą również informacje z zakresu leczenia uzależnień. Chętnym będą wykonywane bezpłatne badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy, porady w zakresie szkodliwości palenia i tego jak zerwać z nałogiem, porady dotyczące profilaktyki raka piersi, konkursy dla dzieci (łańcuch zdrowia) oraz dorosłych (bezpieczne grzybobranie). Nagrody ufundowane zostaną przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i Urząd Miasta.

Festiwal „Muzyka Ku Górze” organizowany jest w Skierniewicach już po raz ósmy, jego głównym celem jest promocja zdrowego trybu życia bez nałogów oraz profilaktyka leczenia uzależnień.

Źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach

No votes yet
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www