0 online
Text size

250 tys. złotych dla szpitala od Miasta Skierniewice

250 tys. złotych dla szpitala od Miasta Skierniewice

Przekazanie 250 tysięcy złotych wsparcia dla Samorządu Województwa Łódzkiego przegłosowała Rada Miasta Skierniewice podczas ostatniego posiedzenia, 30 marca. Pieniądze zostaną przeznaczone na dotacje celowe dla szpitala w Skierniewicach.

Decyzję o przekazaniu środków na wniosek prezydenta Skierniewic podjęła rada miasta podczas ostatniego posiedzenia.

- Bardzo dziękuję w imieniu swoim, personelu i pacjentów za tę bardzo znaczącą dla szpitala pomoc. – mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach Eugeniusz Furman. – Dzięki temu szpital może się rozwijać, poszerzając mieszkańcom miasta i powiatu skierniewickiego dostęp do specjalistycznych świadczeń medycznych. Nie ukrywam, że zakupiony z tych środków sprzęt będzie miał również pozytywny wpływ na przychody placówki, którą kieruję.

Za pozyskane dotacje zostanie zakupiony sprzęt i aparatura medyczna, m.in.: respirator transportowy na potrzeby Oddziału Noworodkowego, gastroskop dla Pracowni Endoskopowej, mikroskop dla Pracowni Badań Histopatologicznych oraz spirometr i aparat EKG dla Poradni Medycyny Pracy.

- Respirator jest niezbędny dla realizacji opieki porodowej i okołoporodowej na II poziomie referencyjności, natomiast nowy gastroskop z pewnością przyczyni się do poprawy dostępności m.in. do badań gastroenterologicznych na potrzeby pacjentów szpitala, ale także dla pacjentów kierowanych bezpośrednio przez lekarzy specjalistów spoza naszej placówki. – informuje Paweł Bruger, rzecznik prasowy WSZ w Skierniewicach.

To już kolejna taka pomoc samorządu Skierniewic dla szpitala. W 2016 roku z takiej samej dotacji zakupiono videokolonoskop i videogastroskop dla Poradni Endoskopowej, a także aparat USG dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W 2015 roku za podobną kwotę zakupiono specjalistyczny aparat USG dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach udziela świadczeń dla mieszkańców północno-wschodniej części województwa łódzkiego. W placówce rocznie wykonuje się ponad 24 tys. hospitalizacji, ponad 10 tys. z nich wykonywanych jest dla mieszkańców Skierniewic.

Źródło: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach

No votes yet
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www