0 online
Text size

Fundacja Kronenberga dla skierniewickich noworodków

Fundacja Kronenberga dla skierniewickich noworodków

Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, działająca przy banku Citi Handlowy 9 czerwca organizowała akcję Światowego Dnia Citi dla Społeczności. W ramach akcji Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach otrzymał dla oddziału noworodkowego 18 kompletów pościeli oraz becików dla noworodków.

Do wydatkowania była kwota niespełna 5 tys. zł. Szpital wybrał wzory materiału, wolontariusze uszyli pościel i w dniu ogólnopolskiego finału akcji, koordynator po stronie fundacji wraz z wolontariuszami przekazali pościel na ręce dyrekcji szpitala.

Mali skierniewiczanie oglądanie świata rozpoczynają od otoczenia szpitalnego, sal, na których przebywają wraz ze swoimi mamami na oddziale noworodkowym. W poprzednim roku, w ramach podobnego projektu wyposażono oddział w nowe zasłony w kolorowe wzory.

Wkładamy dużo wysiłku w rozwój położnictwa i neonatologii w szpitalu tak, aby przyszłe mamy właśnie nasz szpital wybierały na poród. Inwestycje infrastrukturalne, czy w sprzęt to jedno, ale bardzo ważne jest również otoczenie w samych salach szpitalnych. W tych działaniach już kolejny rok z rzędu wspiera nas Fundacja im. Leopolda Kronenberga, za co gorąco dziękujemy – mówi Eugeniusz Furman, dyrektor WSZ w Skierniewicach.

źródło: http://www.szpitalskierniewice.pl/
 

Your rating: None Average: 5 (1 vote)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www