1 online
Wielkość czcionki

O zdrowiu na Konwencie Marszałków

O zdrowiu na Konwencie Marszałków

W środę 12 grudnia w Warszawie odbyło się posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP. To pierwsze obrady, w których wzięli udział nowo wybrani marszałkowie, wśród nich Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Jednym z głównych tematów Konwentu Marszałków zorganizowanego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego była trudna sytuacja kadrowa i finansowa w służbie zdrowia. Omawiano także stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie Wieloletnich Ram Finansowych oraz regulacji dotyczących Polityki Spójności i Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027.

Konwent Marszałków Województw RP jest organem opiniodawczo-doradczym, który reprezentuje regiony. W trakcie posiedzeń uczestnicy omawiają i analizują najważniejsze problemy występujące w samorządach. Wypracowywane są też wspólne stanowiska dotyczące istotnych spraw dla rozwoju regionów. W obradach Konwentu Marszałków oprócz marszałków województw uczestniczą także przedstawiciele władz państwowych, regionów oraz instytucji europejskich.

Pierwszy Konwent Marszałków Województw RP odbył się w 1999 roku na Mazowszu.

(dk) fot. Dariusz Ossowski, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www