0 online
Wielkość czcionki

Światowy Dzień Krwiodawcy

W dniu 14 czerwca obchodzimy po raz siódmy Światowy Dzień Krwiodawcy, tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem: „Więcej krwi – więcej życia”. Data 14 czerwca nie została wybrana przypadkowo – jest to dzień urodzin Karla Landsteinera, który za odkrycie układu grupowego krwi ABO otrzymał nagrodę Nobla.

Światowy Dzień Krwiodawcy jest dniem, który ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa i mediów na znaczenie honorowych krwiodawców we współczesnym świecie oraz na promowania krwiodawstwa. Dzień Krwiodawcy ma szczególne znaczenie, ponieważ krwiodawstwo w Polsce opiera się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Jest to doskonała okazja do podziękowania osobom honorowo oddających krew.

Organizatorem obchodów w Łodzi, podczas których będzie można oddać krew, jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Obchody odbędą się 14 czerwca, na Rynku Manufaktury, w godzinach 14.00 – 17.00.

Dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat o masie ciała przynajmniej 50 kg, która zgłosi się do Centrum Krwiodawstwa lub jego Oddziału Terenowego wraz z dokumentem ze zdjęciem, potwierdzającym tożsamość, zawierającym informację o aktualnym miejscu zameldowania i nr PESEL, niezbędnym do zarejestrowania.

Więcej informacji na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (www.krwiodawstwo.pl).

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (4 głosy)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www