1 online
Wielkość czcionki

Partnerstwo w leczeniu

Partnerstwo w leczeniu

Partnerstwo w leczeniu

W czwartek 10 października 2013 roku w ramach kampanii „Partnerstwo w leczeniu: Lekarz-Pacjent-Rodzina”, odbędzie się konferencja pt. „Partnerstwo w leczeniu. Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych oraz współpraca lekarza z pacjentem jako warunek skutecznego leczenia” organizowana przez Fundację „Wygrajmy Zdrowie” wraz z Naukową Fundacją Polpharmy pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego - Witolda Stępnia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia przestrzeganie zleceń terapeutycznych należy do najpoważniejszych problemów zdrowotnych ludzkości.

Celem Kampanii jest podniesienie wiedzy oraz świadomości społecznej na temat konieczności przestrzegania zaleceń terapeutycznych oraz promowanie zasad skutecznej komunikacji między lekarzem a pacjentem podnoszących jakość leczenia. Debaty organizowane w ramach Kampanii mają posłużyć wypracowaniu najlepszych zasad w leczeniu chorób cywilizacyjnych oraz uświadomieniu lekarzom oraz pacjentom istoty współpracy między nimi podczas rekonwalescencji. Efektem wyżej wymienionych działań ma być poprawa efektywności i skuteczności leczenia, niwelowanie kosztów leczenia oraz podniesienie świadomości pacjentów w zakresie roli przestrzegania zaleceń lekarskich w procesie leczenia.

W konferencji udział wezmą między innymi:

  • prof. nadzw. dr hab. med. Przemysław Kardas – Kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej UM w Łodzi,
  • prof. dr hab. med. Piotr Kuna – Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii UM w Łodzi,
  • Bożenna Płatos – Kierownik Naukowej Fundacji Polpharmy,
  • Szymon Chrostowski – Prezes Fundacji „Wygrajmy Zdrowie”,
  • inni specjaliści, przedstawiciele samorządów.

Więcej informacji na stronie: www.partnerstwowleczeniu.pl.

Dodatkowe informacje udzielane są pod następującymi numerami telefonów (22) 658-23-61 oraz 509-478-984.


O Fundacji

Fundacja „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeja to organizacja pozarządowa, która powstała w 2004 roku przy Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie z inicjatywy pacjentów i lekarzy onkologów. Działa w obszarze edukacji i promocji profilaktyki zdrowotnej zorientowanej na różne środowiska takie jak młodzież, grupy zawodowe czy media. Fundacja ma na celu tworzenie i prowadzenie kampanii edukacyjnych, promocyjnych, a także konferencji naukowych i prasowych. Stanowi istotne wsparcie dla pacjentów chorych na nowotwory urologiczne i ich rodzin. Fundacja opracowuje i wydaje liczne materiały edukacyjne, które służą zwiększeniu świadomości społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej, czynników ryzyka, objawów oraz leczenia nowotworów, a także przełamaniu tabu z nimi związanego.

Dokumenty do pobrania

application/pdficonZaproszenie(488.47 KB)
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www