1 online
Wielkość czcionki

Otwarcie Oddziału Kardiochirugicznego

Otwarcie Oddziału Kardiochirugicznego

30 października br., na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi otwarty został oddział kardiochirurgii. Do tej pory jedynym takim oddziałem w województwie łódzkim była klinika, znajdująca się w strukturach Uniwersytetu Medycznego.

Oddział powstał w ekspresowym tempie. W kwietniu tego roku została wbita pierwsza łopata, a już w październiku zaczęły się odbiory budynku. Inwestycja kosztowała 7 mln zł.

Nowo utworzony oddział będzie współdziałał z istniejącą bazą kardiologiczną szpitala, w skład której wchodzi 50-łóżkowy oddział kardiologiczny.

Głównym pomieszczeniem oddziału kardiochirurgii w szpitalu im. „Biegańskiego” jest sala operacyjna. Ściany wyłożono kwasoodporną blachą. Nad stołem operacyjnym zamontowano dwie bezcieniowe lampy LED. Obok jest aparat do znieczulenia z respiratorem i płucoserce.
Przy każdym z sześciu miejsc dla pacjentów w sali pooperacyjnej znajduje się aparatura monitorująca funkcje życiowe.

- Mamy wspaniały, supernowoczesny oddział kardiochirurgiczny w województwie łódzkim - zachwalał marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, otwierając go. - To musi się przełożyć na stan zdrowia mieszkańców regionu.

Marszałek zwrócił też uwagę na to, że w najnowszym rankingu dziennika Rzeczpospolita szpital im. Biegańskiego jest najwyżej sklasyfikowanym szpitalem w województwie łódzkim i dwunastym w Polsce.

Przy okazji otwarcia nowego oddziału, dyrektor placówki Małgorzata Majer otrzymała certyfikaty jakości. Wśród nich jedyny w Polsce - dla szpitala, który skutecznie wdrożył międzynarodowy system zarządzania energią. Gratulacje składali jej m.in. marszałek Witold Stępień i członek zarządu województwa Marcin Bugajski.

Po otwarciu oddziału kardiochirurgii, marszałek Witold Stępień spotkał się na terenie Przychodni Specjalistycznej Szpitala ze Stowarzyszeniem Pomocy Zakażonym Wirusami Hepatotropowymi, czyli wirusami uszkadzającymi wątrobę - HEPA-HELP. Prezes stowarzyszenia - dr Zbigniew Deroń opowiedział o działaniach podejmowanych przez zespół, w tym o organizowaniu spotkań informacyjnych dla osób zakażonych wirusami hepatotropowymi oraz o działaniach profilaktycznych podejmowanych przez stowarzyszenie.

(jg)

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (2 głosy)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www