1 online
Wielkość czcionki

Nowoczesne rozwiązania telemedycyny w skierniewickim Szpitalu

Nowoczesne rozwiązania telemedycyny w skierniewickim Szpitalu

Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach nawiązał wspólpracę z firmą Comarch Healthcare na dostawę nowoczesnych aparatów holterowskich, dzięki którym opieka nad prawidłową pracą serca pacjenta będzie sprawowana zdalnie i na bieżąco. To pierwszy krok tej placówki w rozwoju telemedycyny.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Placówce w dniu wczorajszym (7 października br.), Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach podpisał umowę z firmą Comarch Healthcare na dostarczenie urządzeń holterowskich na potrzeby oddziału kardiologicznego. Dyrektor szpitala przedstawił dalsze plany rozwoju telemedycyny w skierniewickim Szpitalu, a przedstawiciel firmy możliwości takiego rozwoju.

O potrzebie teleopieki w różnych dziedzinach medycyny w kraju mówi się ostatnio coraz głośniej. Duży nacisk na jej rozwój kładzie Ministerstwo Zdrowia. List gratulacyjny od Ministra Zdrowia, prof. Mariana Zembali przeczytała Wicemarszałek Sejmu RP Elżbieta Radziszewska. W liście Minister Zdrowia pisze do dyrektora Szpitala Jacka Sawickiego i Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Dariusza Klimczaka m.in.:

Wdrażanie nowych form telemedycyny to świadectwo postępu, który jest widoczny w poprawie bezpieczeństwa chorych i dostępności świadczeń. Takie rozwiązania wspieramy i takim działaniom będziemy sprzyjać, wyracowując standardy także w zakresie telemedycyny, aby uniknąć nadmiernego zróżnicowania I zagwarantować pacjentom bezpieczeństwo – nie tylko medyczne, lecz także ekonomiczne.

Jestem przekonany, że obrany przez Państwa kierunek w dążeniu do wykorzystywania najnowszych technologii w medycynie jest słuszny I przyniesie duże korzyści – przede wszystkim dla pacjentów. Pragnę przekazać moje poparcie dla realizacji tego projektu. Wierzę, że wdrożenie tej technologii będzie impulsem do dalszego rozwoju szpitala.”

8 urządzeń Comarch Holter od listopada będzie funkcjonować w skierniewickim Szpitalu. To urządzenia wielkości telefonu komórkowego, które różnią się od dotychczas stosowanych nie tylko wielkością - ich główną zaletą jest stałe połączenie z Centrum Zdalnej Opieki e-Care, dzięki czemu praca serca pacjenta podpiętego do tego urządzenia, jest stale i na bieżąco monitorowana. Znacząco zwiększa to bezpieczeństwo pacjenta, a także jego komfort podczas procesu diagnostycznego.

Urządzenie składa się z dwóch elementów – przenośnego, cyfrowego rejestratora Comarch PMA, oraz aplikacji służącej do analizy odczytów EKG. Comarch Holter to propozycja stworzona z myślą o każdym, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Znajduje zastosowanie w opiece nad osobami wymagającymi monitoringu kardiologicznego, diagnostyce chorób serca, profilaktyce zdrowotnej czy medycynie sportowej.

Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care zapewnia pacjentom opiekę 24/h oraz możliwość kontaktu telefonicznego z personelem medycznym przez infolinię. Jeżeli w trakcie monitoringu pacjenta, rejestrator wykryje nieprawidłowości w pracy serca, personel medyczny Centrum podejmie stosowne działania, włącznie z wezwaniem karetki pogotowia w sytuacji zagrożenia życia badanego.

Nawiązana współpraca pomiędzy Comarch Healthcare i Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach pozwoli na wykonywanie większej ilości badań holterowskich, co przyczyni się do zmniejszenia czasu oczekiwania na tę usługę. W przypadku, gdy badanie holterowskie nie da lekarzowi jednoznacznej diagnozy, Szpital będzie przeprowadzał zdalny monitoring kardiologiczny wspólnie z Centrum Zdalnej Opieki e-Care.

Źródło oraz więcej informacji: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www