2 online
Wielkość czcionki

Łódzkie liderem w innowacjach profilaktyki grypy

fot. Fundacja Nadzieja Dla Zdrowia

Samorząd Województwa Łódzkiego otrzymał tytuł „Lider w innowacjach profilaktyki grypy"  w konkursie pn. Samorządowy Lider OPZG, którego celem jest aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzacja samorządowych programów zdrowotnych w dziedzinie profilaktyki grypy.

Wręczenie nagród odbyło się w dniu 10 września 2019 r. podczas XI Debaty Ekspertów Flu Forum 2019, w Sali Kolumnowej Sejmu. Statuetkę odebrał Pan Robert Piekarski - Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.


Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w 2018 roku po raz pierwszy podjął się realizacji programu z tego zakresu, wobec powyższego zgodnie z Regulaminem Konkursu mógł zostać jego uczestnikiem. Formularz zgłoszeniowy zawierał opis programu pn. „Program szczepień przeciwko grypie sezonowej dla pracowników podmiotów wykonujących działalność leczniczą z terenu województwa łódzkiego”. Program jest odpowiedzią na obserwowany wzrost zachorowań na grypę i choroby przebiegające z objawami grypopodobnymi, na co szczególnie są narażeni pracownicy podmiotów leczniczych.

W 2018 roku zadanie realizowane było przez 10 jednostek z terenu województwa łódzkiego. Zaszczepionych zostało 1.511 osób. Świadczenia w ramach Programu są dostępne dla pracowników zatrudnionych w podmiocie leczniczym, który jest realizatorem Programu (wybranym w drodze konkursu), a także dla osób zatrudnionych w innych jednostkach, na podstawie oświadczenia potwierdzającego zatrudnienie w podmiocie wykonującym działalność leczniczą.

Więcej informacji oraz fotorelacja z wręczenia nagród: Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy


Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www