2 online
Wielkość czcionki

Lądowisko w skierniewickim Szpitalu już działa

Lądowisko w Szpitalu w Skierniewicach

Od dnia wczorajszego, tj. 14 września 2015 roku działa już lądowisko przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach. W dniu oficjalnego otwarcia na płytę lądowiska wylądował pierwszy helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Oficjalne otwarcie odbyło się 14 września br. po południu, ale już rano do szpitala w Skierniewicach przyleciał pierwszy śmigłowiec LPR, który zabrał chorego pacjenta po zawale serca do szpitala w Zgierzu.

- To lądowisko znacznie poprawi dostęp pacjentom do opieki medycznej, ale zdarzenie z rana potwierdza, że potrzebny jest dalszy rozwój tego szpitala - mówił podczas otwarcia wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak, odpowiedzialny za zdrowie w Łódzkiem. - Mam tu na myśli przede wszystkim otwarcie kardiologii inwazyjnej, aby pacjenci z zawałami nie musieli być przewożeni do innych ośrodków.

Marszałek zwrócił również uwagę na strategiczne miejsce skierniewickiego szpitala.

- W województwie łódzkim co roku tracimy około 50 mln złotych z tytułu tego, że pacjenci korzystają z opieki zdrowotnej w ościennych województwach. To trzeba zmienić a szpital w Skierniewicach jest taką właśnie jednostką buforową, która potrzebuje wsparcia w tym zakresie i takie wsparcie będzie udzielane - dodał wicemarszałek Dariusz Klimczak.

Podczas otwarcia gośćmi szpitala byli również posłanki na Sejm RP: Dorota Rutkowska i Krystyna Ozga, prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk, przedstawiciele Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi oraz pracownicy i pacjenci szpitala. Skromny poczęstunek w postaci tortu ufundowała Cukiernia P. Chojecki.

Budowa lądowiska ruszyła w listopadzie 2014 roku. Projekt o wartości 1.535.941 zł finansowany jest w kwocie 1.423.255 zł z budżetu Województwa Łódzkiego. 112.686 zł pochodzi ze środków własnych szpitala.

Dotychczas śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądowały na stadionie miejskim przy ul. Pomologicznej. Prace objęły budowę płyty lądowiska, oznaczeń świetlnych, przyległych alejek i latarni, a także dojazdu do SOR z bramą wjazdową. Lądowisko jest ważną inwestycją dla szpitala, który znajduje się pomiędzy ważnymi krajowymi ciągami komunikacyjnymi: autostradą A2 i drogą S8.


Źródło: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach

Jeszcze nie zagłosowałeś
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www