2 online
Wielkość czcionki

Kampania Badam Jelito

Tagi:
Kampania Badam Jelito

Szpital Kopernika w Łodzi wraz z firmą Johnson&Johnson prowadzi kampanię pod hasłem „Badam jelito”.W ramach kampanii osoby w wieku 50+ oraz młodsze, u których w najbliższej rodzinie wystąpił problem raka jelita grubego mogą otrzymać bezpłatne testy FIT na obecność krwi utajonej w kale, która jest sygnałem do dalszej diagnostyki.

Osoby zainteresowane otrzymaniem testu mogą od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:30 zadzwonić pod numer 42 689-57-57 lub  napisać mail na adres promocja@kopernik.lodz.pl . Więcej  informacji na stronie www.badamjelito.pl

Nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym w Polsce nowotworem u mężczyzn i drugim u kobiet. Obserwuje się coroczny wzrost liczby zachorowań. Większość zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego występuje po 50. roku życia. Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów, gdyż rozwija się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Szansa na pełne wyleczenie zależy przede wszystkim od wczesnej diagnozy i szybko rozpoczętego leczenia.

Źródło: http://roo.kopernik.lodz.pl/Artykul/News/zbadaj-jelito-akcja-profilaktyczna

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www