2 online
Wielkość czcionki

Jak działa ZDROWY człowiek? Posłuchaj organów...profilaktycznie!

Jak działa ZDROWY człowiek?Posłuchaj organów...profilaktycznie!

Ruszył kolejny etap kampanii społecznej „Jak działa ZDROWY człowiek” - realizowanej przez Ministerstwo Zdrowia. Jej celem jest promocja szeroko rozumianej profilaktyki, poprzez zachęcanie do zwrócenia uwagi na to, jak duży wpływ na nasze zdrowie ma sposób funkcjonowania (jedzenie, aktywność fizyczna, kondycja psychiczna, uzależnienia, zagrożenia środowiskowe itp.). Akcja związana jest z przyjęciem przez Sejm i Senat ustawy o zdrowiu publicznym.

Rozpoczęta w połowie października kampania, po krótkim wprowadzeniu informacyjno-edukacyjnym, startuje z kolejnym etapem – działaniami internetowymi.

ORGANIZM W DOBRYM NASTROJU
– to kilkuminutowy film, opracowany w nowoczesnej konwencji „brand hero”, w którym piosenkę na temat własnego samopoczucia śpiewają organy (www.facebook.com/jakdzialazdrowyczlowiek).

Słowa piosenki zawartej w spocie są proste i skłaniają do refleksji. Narządy wewnętrzne próbują wytłumaczyć, że to właśnie sposób, w jaki żyjemy oraz wybory, których dokonujemy na co dzień w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju chorób, w tym przede wszystkim układu krążenia oraz nowotworów złośliwych.

Źródło oraz więcej informacji o kampanii: Ministerstwo Zdrowia

Jeszcze nie zagłosowałeś
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www