2 online
Wielkość czcionki

Inwestycje w WSS im. Biegańskiego w Łodzi

WSS im. dr Wł. Biegańskiego

WSS im. dr Wł. Biegańskiego

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr . Biegańskiego w dniu 23 października 2012 roku oddano do użytku instalację fotowoltaiczną, która zapewni placówce prąd dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Podczas uroczystości dokonano również otwarcia zmodernizowanej Izby Przyjęć Chorób Wewnętrznych i Pracowni Echokardiografii.

Uroczystość odbyła się w związku z zakończeniem realizacji projektu: ”Kompleksowa termomodernizacja obiektów W SSz im. dr . Biegańskiego w Łodzietap końcowy programu oszczędności energii na terenie szpitala - odnawialne źródła energii II etap”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Województwa Łódzkiego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Pani Jolana Chełmińskia Wojewoda Łódzka, Pan Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Dariusz Klimczak Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

Podczas uroczystości podkreślano korzyści płynące z zakończenia realizacji projektu związanego z instalacją ogniw fotowoltaicznych. Dzięki systemowi fotoogniw, możliwe będzie znaczne obniżenie poborów energii od zewnętrznych dostawców, uzyskanie dodatkowego zasilania rezerwowego na wypadek zaniku prądu w pawilonach oraz spełnienie norm środowiskowych w zakresie ochrony atmosfery. Powierzchnia fotoogniw wynosi ogółem ok. 2000 m2, a przewidywana wielkość produkcji energii to 150 MWh. Szpital dysponuje elektrownią słoneczną o łącznej mocy 219KW, która stawia Województwo Łódzkie na czele w zastosowaniu fotowoltaiki do produkcji prądu w Polsce.

Zaproszeni Goście obejrzeli zmodernizowaną Izbę Przyjęć Chorób Wewnętrznych oraz Pracownię Echokardiografii, spełniające wszystkie wymagania w zakresie logistycznym i sprzętowym oraz wysłuchali wykładów, które wygłosili m.in. przedstawiciele wyższych uczelni, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Pracownicy Szpitala przedstawili również informacje na temat zrealizowanych projektów w Szpitalu w latach 2010-2012 w zakresie wyżej wymienionych projektów.

Zapraszamy do galerii.

Jeszcze nie zagłosowałeś
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www