3 online
Wielkość czcionki

Dofinansowanie ze środków unijnych generuje kolejne postępy w informatyzacji bełchatowskiego Szpitala

Dofinansowanie ze środków unijnych generuje kolejne postępy w informatyzacji bełchatowskiego Szpitala

W Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie trwają prace związane z realizacją projektu pn.: „Rozwój systemów informatycznych dla potrzeb podniesienia efektywności diagnozy i leczenia pacjentów Szpitala w Bełchatowie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013 zgodnie z Umową nr UDA-RPLD.04.02.00-00-001/13-00.

Obecnie w Szpitalu zakończono prace w zakresie wdrożenia informatycznego systemu telekomunikacyjnego, a także doposażenia systemu informatycznego w Zakładzie diagnostyki obrazowej dokonując zakupu i wdrożenia skanera, stanowiska stacji technika, czytnika kodów kreskowych, kaset cyfrowych. Rozbudowana została również macierz na serwerze poprzez zakup macierzy z dodatkową licencją PACS/RIS oraz zintegrowano system z funkcjonującym już w jednostce oprogramowaniem.

Całość projektu wypełni zakup i instalacja pozostałych elementów wchodzące w zakres rzeczowy inwestycji, obejmujących wdrożenie programu do ewidencji czasu pracy oraz wdrożenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Planowany termin zakończenia całego projektu przewidziany jest na koniec sierpnia 2015 r.

We wrześniu br. rozwój Szpitala w Bełchatowie umożliwi:

  • podniesienie efektywności ucyfrowionego aparatu rentgenowskiego (poprzez zakup i wdrożenie sprzętu oraz oprogramowania);
  • usprawnienie systemu przekazywania danych pomiędzy jednostkami szpitalnymi;
  • szybkie przesyłanie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej do innego ośrodka (o wyższym stopniu referencyjności) celem konsultacji (obie strony mogą oglądać np. wynik badania i dyskutować w tym temacie);
  • stworzenie przyjaznej, usprawnionej technicznie administracji placówki umożliwiającej zdalną obsługę oraz obieg dokumentów, spraw i pracy (workflow), a także modelowania i optymalizacji procesów wewnętrznych.

Źródło: Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie
 

Jeszcze nie zagłosowałeś
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www