1 online
Wielkość czcionki

Bezpłatne warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy

Bezpłatne warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy

Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach wspólnie ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Anny Olszewskiej organizują bezpłatne zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia odbędą się w piątek, 17 kwietnia o godz. 12 w budynku głównym skierniewickiego szpitala przy ul. Sobieskiego 4. Podczas warsztatów ich uczestnicy będą mieli okazję teoretycznego i praktycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

- Taka wiedza jest niezwykle ważna w przypadku gdy jesteśmy świadkami wypadku komunikacyjnego czy np. zasłabnięcia kogoś choćby na chodniku. Pierwsze minuty po takim zdarzeniu i nasze decyzje o tym czy pomóc, czy też nie, często decydują o dalszych losach tej osoby. Warto nauczyć się jak w takich sytuacjach reagować i czuć się pewnie. - mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy WSZ w Skierniewicach.

Warsztaty poprowadzi ratownik ze skierniewickiego szpitala, Grzegorz Gwiaździński. W ich organizacji pomagają również harcerze ze skierniewickiego hufca ZHP.

Szkolenie z zasad pierwszej pomocy szpital organizuje wspólnie z Hospicjum im. Anny Olszewskiej, w ramach promocji akcji przekazywania 1 proc. podatku na tę właśnie organizację pożytku publicznego. Każdy, kto składa właśnie zeznania podatkowe, może w odpowiedniej rubryce wpisać nr KRS stowarzyszenia: 0000003362. Przypomnijmy, w tym roku 1 procent można również przekazywać na rzecz szpitala. Wystarczy obok powyższego nr KRS wpisać dopisek "dla szpitala"€.

- Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy w tym roku postaramy się zakupić materace przeciwodleżynowe dla szpitala, takie materace najczęściej służą pacjentom onkologicznym w szpitalu, a więc również naszym podopiecznym. - mówi Magdalena Kuśmierczyk, prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.

na zdj.: Pokazy z zasad udzielania pierwszej pomocy odbywały się również podczas Dni Otwartych szpitala w ubiegłym roku. Fot. WSZ Skierniewice

Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (1 głos)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www