2 online
Wielkość czcionki

"Anioł Medycyny" ze Szpitala Kopernika w Łodzi

Anioł Medycyny 2014

Dr n. med. Urszula Czernek, zastępca kierownika Oddziału Chemioterapii Nowotworów z Pododdziałem Chemioterapii Jednego Dnia - Kliniki Chemioterapii Nowotworów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi została laureatką prestiżowego konkursu "Anioły Medycyny 2014", organizowanego corocznie przez Fundację Anioły Farmacji i Anioły Medycyny.

Gratulacje Pani Doktor złożyli: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak oraz Dyrektor Szpitala Wojciech Szajber.

Celem Konkursu było nagrodzenie lekarzy, którzy w swojej pracy zawodowej wyróżniają się profesjonalnym oraz wyjątkowo troskliwym, przyjaznym i wspierającym podejściem do pacjentów.

Hasłem Konkursu było: CZŁOWIEK – ZDROWIE – MIŁOŚĆ, które zwraca uwagę na to, że w procesie terapii istotna jest osobowa relacja pacjenta z lekarzem. Relacja ta może być dla pacjenta źródłem odwagi i siły w walce z chorobą.

Otrzymana nagroda nie jest zwykłą nagrodą, którą może otrzymać każdy lekarz, bowiem nominują do niej pacjenci, kierując się przede wszystkim oceną postawy lekarza wobec chorego. Świadczy więc o ogromnej wdzięczności pacjentów za otoczenie ich ponadstandardową, profesjonalną opieką medyczną.

Laureatka mówi o sobie: „Lubię leczyć, uczyć, rozmawiać. Ważne, by pacjent mógł zadać pytania i aby otrzymał na nie jasne odpowiedzi. Jeśli są one okraszone ciepłym słowem i uśmiechem, współpraca układa się dobrze".

Źródło: www.lodzkie.pl

Jeszcze nie zagłosowałeś
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www