3 online
Wielkość czcionki

Dzień zdrowych kobiet

Dzień zdrowych kobiet

Łódzki Oddział NFZ wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi wspólnie z Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi oraz ośrodkami koordynującymi program profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy (Szpital im. M. Kopernika, ICZMP) oraz Wojewódzkim Centrum Zdrowia Publicznego zaprasza na Dzień Zdrowych Kobiet, który odbędzie się 8 marca 2014 r. o godz. 12 w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi.

W tym dniu, wszystkie panie będą mogły wziąć udział w wykładach i konsultacjach lekarzy ginekologów, onkologów, dietetyków, warsztatach na temat mody, pokazach samobadania piersi, zajęciach jogi i salsy. Na stoiskach firm kosmetycznych będzie można skorzystać z porad i pielęgnacji. Będzie można skorzystać z badania zmian skórnych, USG piersi oraz mammografii w mammobusie, który stanie obok Centrum Promocji Mody (zapisy). Pracownicy Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia będą zachęcać odwiedzających do zakładania kont w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta - systemie, który umożliwia każdemu sprawdzenie przez Internet, gdzie i kiedy się leczyliśmy od 2008 roku, ile to kosztowało, gdzie złożyliśmy deklarację do lekarza POZ, kiedy otrzymaliśmy refundowany sprzęt, a także, czy NFZ potwierdza nasze prawo do bezpłatnego leczenia. Więcej informacji na plakacie załączonym poniżej.

Gośćmi Dnia Zdrowych Kobiet będą: wojewoda łódzki (patron honorowy) Pani Jolanta Chełmińska, rektor ASP w Łodzi Pani Jolanta Rudzka-Habisiak, dyrektor ŁOW NFZ Pani Jolanta Kręcka.


Ponadto również w sobotę, 8 marca zapraszamy wszystkie Panie na bezpłatną cytologię do 21 gabinetów w województwie łódzkim, które tego dnia czekają na panie w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystały z cytologii w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy (lista gabinetów na www.nfz-lodz.pl i wybierzzycie.pl).


W Polsce rocznie na raka szyjki macicy zapada 3,5 tys. kobiet. Umiera – 1700. Niestety z bezpłatnej cytologii korzysta coraz mniej kobiet. W Łódzkiem rocznie choruje na raka szyjki macicy 200 pań.

Źródło: ŁOW NFZ

Dokumenty do pobrania

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www