5 online
Wielkość czcionki

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie 5-7 kwietnia 2018

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie 5-7 kwietnia 2018

LUX MED Diagnostyka zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby wziąć udział w programie nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

W badaniu mogą uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia.
- lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Badania mammograficzne w mammobusie odbędą się w Łodzi – 5, 6, 7, kwietnia 2018 przy Centrum Handlowym Sukcesja, Aleja Politechniki 1.
Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
Organizator uprzejmie prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć lub płyt z poprzednich mammografii.
Szczegółowe informacje w plakacie informacyjnym załączonym poniżej i na stornie internetowej http://www.mammo.pl

Dokumenty do pobrania

application/pdficonPlakat(494.31 KB)
Jeszcze nie zagłosowałeś
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www