1 online
Wielkość czcionki

Razem mocni w działaniu w walce z chorobą COVID-19

Razem mocni w działaniu w walce z chorobą COVID-19

Zarząd  Województwa Łódzkiego i Unia Europejska solidarnie działają w zwalczaniu COVID-19. Ponad 7 mln złotych  trafi z unijnego projektu do szpitali w naszym regionie na zakup środków ochrony indywidualnej.

Z projektu zostanie zakupionych także milion maseczek ochronnych dla mieszkańców województwa łódzkiego.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego przewiduje zakup czepków medycznych na kwotę 216 000 zł, przyłbic na twarz na kwotę 2 213 600 zł, rękawic ochronnych za kwotę 244 400 zł dla 5 szpitali wojewódzkich: w Zgierzu, Bełchatowie, Skierniewicach, Sieradzu i Łodzi-Łagiewnikach. Dostawy środków ochrony indywidulanej w ramach projektu uzupełniają dostawy sprzętu medycznego w ramach drugiego projektu COVIDowego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W związku z wprowadzeniem 16 kwietnia br. obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej w projekcie przewidziano także zakup ok. 1 mln maseczek ochronnych za kwotę 4 mln zł. Maseczki będą dystrybuowane wśród mieszkańców województwa łódzkiego przez jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji rządowej. Można je odebrać w bibliotekach, urzędach gminy, starostwach, WORD, placówkach ZUS czy KRUS.

Projekt realizowany jest w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

Szczegóły oraz materiały promocyjne projektu w załącznikach poniżej.


 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www