0 online
Wielkość czcionki

Światowy Dzień Walki z Depresją

Dziś, 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według danych WHO depresja jest jednym z głównych problemów zdrowotnych na świecie, a także bardzo istotną przyczyną samobójstw. W całym kraju, w związku z obchodami tego Dnia prowadzone będą kampanie informacyjno-edukacyjne dla osób cierpiących na depresję oraz ich bliskich.

Jedną z kluczowych inicjatyw jest możliwość skorzystania z ANTYDEPRESYJNEGO TELEFONU ZAUFANIA FUNDACJI ITAKA: (22) 654 40 41, przy którym dyżurują lekarze psychiatrzy, a który podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją (23 lutego) czynny jest od godziny 12:00 do 22:00 (szczegóły na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl).

W województwie łódzkim, już wkrótce, rodzice i opiekunowie 11-13-latków będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologami oraz lekarzami psychiatrami w ramach „Programu zapobiegania zaburzeniom depresyjnym dla dzieci i młodzieży”, finansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Więcej informacji, w najbliższym czasie, w serwisie www.profilaktyka.lodzkie.pl.

Obchody Światowego Dnia Walki z Depresją zbiegły się w czasie z zaplanowanym na dziś pierwszym spotkaniem w sprawie realizacji Rozporządzenia wprowadzającego Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego. Spotkanie odbędzie się w Departamencie Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Łodzi. Do obrad zostali zaproszeni m.in. konsultanci wojewódzcy w dziedzinie psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży, przedstawiciele Wojewody Łódzkiego, samorządów terytorialnych, Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, a także organizacji pozarządowych.

Jeszcze nie zagłosowałeś
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www